Hoofddorper aangehouden voor witwassen; beslag op schip in IJmuiden en pand in Amsterdam

13 sep , 8:35112
politievrijwilliger-001cms-915x518-1
politie
Een 55-jarige man is in Hoofddorp aangehouden op verdenking van het witwassen van crimineel geld. In het onderzoek heeft de politie onder meer beslag gelegd op een schip in de haven van IJmuiden, een winkelpand in Amsterdam en een auto in Hoofddorp. De goederen vertegenwoordigen volgens de politie samen een waarde van ongeveer één miljoen euro.
De aanhouding vond dinsdag 9 september plaats. Diezelfde dag zijn op verschillende locaties doorzoekingen verricht. Dat gebeurde in Hoofddorp, Amsterdam en Bennebroek.
De zaak kwam aan het licht tijdens een onderzoek van de Eenheid Landelijke Opsporing en Interventies naar de handel in verdovende middelen. Dat onderzoek loopt al enkele maanden en wordt uitgevoerd onder leiding van het Landelijk Parket. Tijdens het onderzoek ontstond ook de verdenking dat de 55-jarige man zich bezighield met het witwassen van crimineel geld.
De politie heeft daarop beslag gelegd op verschillende bezittingen. Naast het winkelpand in Amsterdam gaat het om een personenauto in Hoofddorp en een schip dat in de haven van IJmuiden lag. De politie heeft niet bekendgemaakt om wat voor schip of winkelpand het gaat en evenmin waar de doorzoekingen precies hebben plaatsgevonden.
De verdachte zit in beperkingen. Dat betekent dat hij alleen contact mag hebben met zijn advocaat. Over eventuele andere verdachten of verdere aanhoudingen heeft de politie niets bekendgemaakt.
loading

Loading