BAM gaat A-pier Schiphol afbouwen; duurzaamste pier mogelijk in 2024 in gebruik

18 aug 2022, 11:05Nieuws
3z1a5409 platform schiphol wim meijer fotografie
Wim Meijer Fotografie
SCHIPHOL - Schiphol heeft het project voor het afbouwen van de A-pier definitief gegund aan BAM Bouw en Techniek. Vanaf september start BAM met de werkzaamheden die naar verwachting ongeveer anderhalf jaar in beslag zullen gaan nemen.
Schiphol en BAM zullen in de eerste fase van het project een planning overeenkomen en vaststellen wat de verwachte kosten zijn voor het afbouwen van de pier. Als een van de vaste onderhoudsaannemers en bij eerdere grote bouwprojecten op Schiphol heeft BAM al laten zien dat zij grote bouwopdrachten in een complexe luchtvaartomgeving kunnen uitvoeren.
Duurzaamste pier
De nieuwe pier wordt de duurzaamste van Schiphol. Onder meer door gebruik van biomateriaal, isolerend glas en hergebruik van plastic en marmergruis. Ook liggen op het dak van de pier 5.000 m2 zonnepanelen en wordt voor bijvoorbeeld het doorspoelen van het toilet gebruik gemaakt van regenwater.
loading

Loading articles...

Loading