Twee agenten gewond bij geweldsincident in Aalsmeer, verdachte (18) uit Haarlemmermeer aangehouden

21 jan , 15:48 112
zijkant politieauto met logo
politie

HAARLEMMERMEER / AALSMEER - Twee politieagenten zijn in de nacht van zaterdag 17 op zondag 18 januari 2026 gewond geraakt bij een ernstig geweldsincident op de Oosteinderweg in Aalsmeer. De agenten wilden een slingerende fietser zonder verlichting aanspreken, maar werden vervolgens mishandeld en bedreigd door een groep jongeren.

Rond 03.45 uur zagen agenten een fietser zonder verlichting midden op de rijbaan rijden, terwijl het fietspad direct naast de weg lag. Toen de jongen, die deel uitmaakte van een groep, een bekeuring kreeg, sloeg de sfeer om. De agenten werden ingesloten door meerdere personen. Eén agent werd vol in het gezicht geslagen, terwijl de andere tegen de grond werd gewerkt. Daarnaast zijn de agenten door verschillende groepsleden bedreigd.

De politie moest assistentie inroepen van collega’s. Met behulp van extra eenheden, de uitschuifbare wapenstok en het stroomstootwapen werd de situatie onder controle gebracht. Beide agenten raakten gewond.

Onderzoek en aanhoudingen

Een 18-jarige jongen uit de gemeente Aalsmeer kon ter plaatse worden aangehouden. Andere betrokkenen wisten aanvankelijk te ontkomen. De agenten deden aangifte en de recherche startte een onderzoek.

Op maandag 19 januari werd een tweede verdachte aangehouden: een 18-jarige jongen uit de gemeente Haarlemmermeer. Beide verdachten worden verdacht van openlijke geweldpleging. De politie sluit meerdere aanhoudingen niet uit.

Getuigenoproep

De politie is op zoek naar mensen die betrokken zijn geweest bij het incident of die meer weten over wat er die nacht is gebeurd. Ook beeldmateriaal, zoals video’s die met een telefoon zijn gemaakt, kan van groot belang zijn.

Getuigen kunnen contact opnemen met de politie via 0900-8844. Wie liever anoniem blijft, kan bellen met Meld Misdaad Anoniem via 0800-7000.