Vraag het de burgemeester

Foto:

Vraag het de burgemeester: U bezoekt regelmatig 60-jarige huwelijksjubilea. Wat betekenen die bezoeken voor u?

Burgemeester Onno Hoes:

‘In de drie maanden dat ik nu burgemeester in de polder ben, heb ik steeds meer mensen leren kennen. Niet alleen door het werk in het raadhuis of in overleg met andere gemeenten of met bedrijven. Juist de bezoeken bij 60-jarige huwelijksjubilea geven me een heel eigen kijk op onze gemeente. De meeste echtparen en hun familie wonen al jarenlang in Haarlemmermeer. Daardoor krijg ik verhalen te horen over Nieuw-Vennep, Leimuiderbrug of een van onze andere 26 kernen.’

‘Onlangs was ik bij een familie die al drie generaties betrokken is bij de agrarische ontwikkeling van de polder en die steeds weer op innovatieve wijze nieuwe uitdagingen weet te creĆ«ren en daarmee steeds hun bedrijf opnieuw uitvindt. En die mij na de gebruikelijke feesttaart ook even wat tips vroeg over een nieuwe activiteit die ze willen gaan ondernemen. Maar ik was ook bij een echtpaar dat al jarenlang vrijwilligerswerk doet in een verzorgingshuis en nu zelf in dat huis woont en dus ook in een warm bad terechtkomt. Samen met hun uitgebreide kinderschare genoten zij van gezang, gebak en koffie (de alcoholhoudende drank werd bewaard tot na mijn vertrek).’

‘En dan het echtpaar dat al hun leven lang woont in een van de kleinste kernen van onze gemeente en me de romantische verhalen liet horen over hoe ze elkaar hebben leren kennen in de periode voordat ik geboren was. Zonder internet, zonder mobiele telefoon, zonder contactadvertentie of iets dergelijks. Gewoon vaak toevallige omstandigheden en een onderlinge klik en verstandhouding die blijkbaar bestendiger is dan de wijze waarop huidige generaties elkaar leren kennen.’

'

Reacties

article
86641
Vraag het de burgemeester
Vraag het de burgemeester: U bezoekt regelmatig 60-jarige huwelijksjubilea. Wat betekenen die bezoeken voor u?
https://haarlemmermeer.nieuws.nl/nieuws/86641/vraag-het-de-burgemeester-3/
2018-03-15T15:44:44+02:00
https://cdn.nieuws.nl/media/sites/135/2018/03/15154344/trouwringen.jpg
Burgemeester Onno Hoes
Headlines